Vy sami můžete udělat něco pro to, abyste se cítili dobře.

Vystudovala jsem gymnázium v Mladé Boleslavi, potom Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.        Po skončení rodičovské dovolené jsem se už nevrátila do původního zaměstnání v Praze a dala přednost rodině. Zůstala jsem v domácnosti k dispozici mým tehdy malým dětem, invalidnímu otci, kterého jsem měla      v péči, a manželovi, který právě začínal podnikat. V té době jsem poznala kranio-sakrální osteopatii. Mám s ní výborné letité zkušenosti jak osobní, tak i v mém blízkém okolí. Jsem jí za mnohé vděčná.

Když děti povyrostly a můj otec zemřel, rozhodla jsem se věnovat kranio-sakrální osteopatii i profesně. Díky dlouholeté zkušenosti s péčí o své nejbližší jsem v době studia kranio-sakrální terapie úspěšně pracovala jako asistentka pedagoga v deváté třídě základní školy s autistickým dítětem.

Zároveň se mi podařilo udržet si kontakt i s mým původním novinářským povoláním. Mnoho let jsem byla šéfredaktorkou městského zpravodaje. Také opakovaně kandiduji v místních komunálních volbách. Považuji to za příležitost mít vliv na dobrou kvalitu vlastního života a života mých dětí.

Setkávám se s reakcemi, že novinářka a terapeutka kranio-sakrální osteopatie nemohou mít nic společného. Opak je pro mě pravdou. Pokud se novinařina dělá dobře, může pravdivými informacemi a uvědomováním si souvislostí umožnit vést dobrý život a dobře se rozhodovat. To samé dokáže v mnoha ohledech i kranio-sakrální osteopatie.